USG brzucha, tarczycy, serca

Legnica, Lubin, Polkowice, Jelenia Góra, Głogów
W badaniu USG ( Ultrasonografia)  wykorzystuje się ultradźwięki do badania i obrazowania tkanek. Ultrasonografia jest nieinwazyjną, atraumatyczną metodą diagnostyki obrazowej, pozwalającą na uzyskanie obrazu przekroju badanego narządu. Charakteryzuje się dużą dokładnością, jest łatwo dostępna i nieinwazyjna. Ponadto pozwala uzyskać obraz w czasie rzeczywistym. Ultrasonografia jest badaniem w pełni bezpiecznym.

Echokardiografia (UKG) – USG serca jest stosowana do obrazowania struktur serca, jego kurczliwości, wielkości i przepływów. Służy do wykrywania wad serca, oceny jego funkcji,  kontroli badań poprzednich czy po przebytych chorobach. Pozwala na dokładna diagnozę i ocenę tego narządu nie wykrywaną innymi metodami.

W naszych gabinetach w Lubinie i Jeleniej Górze pacjenci mogą wykonać USG serca, brzucha i tarczycy.  Badanie jest wykonywane przez doświadczonego lekarza. Zapraszamy do rejestracji telefonicznej

Przygotowanie do badania USG:

USG brzucha:

Bezwzględnym warunkiem obrazowania ultrasonograficznego przez powłoki brzuszne jest wypełnienie pęcherza moczowego.
Około 1–2 godzin przed wyznaczoną porą badania należy wypić 1–1,5 litra niegazowanych płynów (najlepiej wody mineralnej) i nie oddawać moczu.

Przed badaniem pacjent powinien pozostać około 8 godzin bez posiłku. Jeśli badanie jest w godzinach rannych należy pozostać na czczo (nie jeść śniadania), a jedynie wypić odpowiednią ilość płynu. Jeśli badanie jest wyznaczone na popołudnie – to dopuszczalne jest lekkostrawne śniadanie i wypicie odpowiedniej ilości płynu przed badaniem.

W dniu poprzedzającym badanie należy przyjmować preparat Espumisan 3 × dziennie po 2 do 4 kapsułek (środek odgazowujący, dostępny w aptece bez recepty).
W dniu badania należy przyjąć jeszcze 2 kapsułki Espumisanu.

Przed badaniem nie należy palić papierosów.

USG serca ( Echokardiografia): nie wymaga specjalnego przygotowania

USG tarczycy: nie wymaga specjalnego przygotowania

 

Badania wykonujemy:
-USG LUBIN
-USG Legnica
-USG Jelenia Góra

PORADNIE:

Chirurgiczna
Proktologiczna
Internistyczna
Kartdiologiczna

LEKARZE:

Piotr Czerczuk
Elżbieta Czerczuk
Karol Kowalski

Rejestracja:
Poniedziałek – Piątek : 8-20
Sobota : 8-13
tel. 76 743 99 27
SGL ProctoMed Lubin
ul. Konopnickiej 31B
59-300 Lubin
SGL ProctoMed Jelenia Góra
ul. Druciana 2
58-500 Jelenia Góra
SGL Legnica
ul. Chojnowska 96 C, lokal 3
59-220 Legnica